میر حسین موسوی , رهبر سبزها

سایت رهبر سبزها منعکس کننده اخبار سایت های کلمه , جنبش راه سبز (جرس) , پارلمان نیوز و دیگر سایت های سبز است

در پی کارشکنی مکرر وزارت کشور؛ بیانیه مهم کروبی و موسوی در آستانه ۲۲ خرداد برای حفظ جان و مال مردم راهپیمایی برگزار نخواهد شد/ این رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپیمایی نمی دهد ژوئن 10, 2010

Filed under: news — HMD @ 6:17 ب.ظ.

اکنون در حالی که ۴۸ ساعت به زمان پیش بینی شده برای راهپیمایی باقی نمانده است با عنایت به گزارش نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نیز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می داریم راهپیمایی پیش بینی شده برگزار نخواهد شد. بدیهی است با سابقه سیاه یک سال گذشته در سرکوب معترضانی که تنها جرمشان طلب نمودن رأی خود به شیوه ی مسالمت آمیز بود و همچنین اخبار رسیده از سازماندهی مجدد افراطیون و سرکوبگران در جهت یورش به مردم بی دفاع و مظلوم، از مردم و معترضان می خواهیم خواسته و مطالبات به حق خود را از مجاری کم هزینه تر و موثرتری دنبال کنند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی امروز و پس از گزارش  نمایندگان احزاب اصلاح طلب درباره جلسه با وزارت کشور بیانیه مهمی را صادرکردند. به گزارش کلمه متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم آگاه و هوشیار ایران

حضور و مشارکت آگاهانه و مسئولانه شما در پای صندوق های اخذ رأی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته و بهره گیری گسترده از حق رأی برای تعیین سرنوشت توسط یکایک شما، حرکتی عظیم و حماسه جاودانه بود که می رفت مسیر آینده کشور را از سرازیری مخوفی که گرفتار آن بود و امروز آشکارتر شده است به سمت افق های روشن و قلّه های افتخار که شایسته ملّت بزرگ ایران است برگرداند که متاسفانه دستان نا پاک در آراء پاک شما دست برده و نتیجه به گونه ای اعلام شد که موجب حیرت همگانی گردید و اعتراضات یک پارچه شما مردم آگاه در جهت احقاق حق از دست رفته را برانگیخت ولیکن صد افسوس راهپیمایی و حضور مسالمت آمیز شما به جای آنکه مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد سرکوب شد و شما ملت همیشه سربلند هزینه های بسیاری را در طی یک سال گذشته برای احقاق حق به یغما رفته خود پرداخته اید. راهپیمایی بزرگ و فراموش نشدنی شما در ۲۵ خرداد سال گذشته سند حقانیتی است که گذشت زمان نیز نخواهد توانست از اعتبار آن بکاهد. انتظارات به حق شما مردم عزیز ما را بر آن داشت که جهت پاسداشت آن حماسه به یغما رفته و پیگیری مطالبات به حق ملّتی سرافراز که علیرغم همۀ سرکوب ها دست از روش مسالمت آمیز بر نداشته و امیدوارانه آینده روشن را برای کشور خود و فرزندان خود طلب می کنند برای سالگرد روز فراموش نشدنی ۲۲ خرداد در حماسه ملی در انتخابات تقاضای برگزاری راهپیمایی بنمائیم. ما نیز طبق اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی که بر حق بی چون و چرای ملت در تظاهرات و اعتراض صراحت دارد و با هدف جلوگیری از بروز تنش و گرفتن بهانه از دست سرکوبگران و تأمین امنیت انتظامی ملت، درخواست برگزاری تجمع و راهپیمایی در سالروز حماسه ۲۲ خرداد از میدان امام حسین تا میدان آزادی را در موقع مقتضی تسلیم استانداری تهران و وزارت کشور نموده که متاسفانه با بهانه تراشی های متعدد این درخواست بی پاسخ مانده است.

لذا تعدادی از احزاب و گروههای اصلاح طلب جهت رفع بهانه جوئی ها درخواست مشابهی را به وزارت کشور ارائه دادند که سیر آن و پاسخ نهائی وزارت کشور به این درخواست در نامۀ اخیر نمایندگان و احزاب اصلاح طلب آمده است و آنان اعلام کرده اند امیدی به اخذ مجوز از این دولت ندارند.

اکنون در حالی که ۴۸ ساعت به زمان پیش بینی شده برای راهپیمایی باقی نمانده است با عنایت به گزارش نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نیز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می داریم راهپیمایی پیش بینی شده برگزار نخواهد شد. بدیهی است با سابقه سیاه یک سال گذشته در سرکوب معترضانی که تنها جرمشان طلب نمودن رأی خود به شیوه ی مسالمت آمیز بود و همچنین اخبار رسیده از سازماندهی مجدد افراطیون و سرکوبگران در جهت یورش به مردم بی دفاع و مظلوم، از مردم و معترضان می خواهیم خواسته و مطالبات به حق خود را از مجاری کم هزینه تر و موثرتری دنبال کنند.

این خودفریبی و ساده انگاری است که تصور شود با تهدید و تحقیر و دروغ در توپخانه هایتان توانسته اید حرکت اعتراضی مردم را منکوب و سرکوب کنید. علیرغم ادعاهای کرکننده رسانه به اصطلاح ملی صدا و سیما و مطبوعات حامی دولت مبنی بر تحلیل رفتن نیروهای جنبش اعتراضی مردم ایران، خود دست اندکاران و سیاستگذاران بیش از هر کس به این نکته واقفند که جنبش زنده است و افتخار واقعی از آن کسانی ست که علیرغم همه تهدیدها و مخاطرات، نا امنی ها، علم به عواقب احتمالی مالی و جانی هنوز از اعتراض بحقشان دست نکشیده اند و حتّی یک اعلام حضور کوچکشان، وحشت بر سرتاپای سرکوبگران می اندازد و لشگرکشی همه جانبه انتظامی و امنیتی را به دنبال می آورد.

و این رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپیمایی نمی دهد با این حال راهی را که شما ملّت بزرگ ایران برگزیده اید مسدود شدنی نیست و شما خلّاقانه نقش آفرینی خود را در این مسیر متجلّی خواهید ساخت و ما نیز در همه حال تا رسیدن صبح روشن فردا در کنار و همراه شما خواهیم بود.

والسلام علی من اتبع الهدی

مهدی کروبی و میرحسین موسوی

۲۰/۰۳/۸۹

Advertisements
 

5 Responses to “در پی کارشکنی مکرر وزارت کشور؛ بیانیه مهم کروبی و موسوی در آستانه ۲۲ خرداد برای حفظ جان و مال مردم راهپیمایی برگزار نخواهد شد/ این رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپیمایی نمی دهد”

 1. ناشناس Says:

  يعني هنوز كسي هست كه كروبي را مغز دار بداند-ايشان كه دولت را مشروع ميدانست اما غير مقبول- راستي اين نوشته كدامشان است – كروبي يعني خنده موسوي يعني لجاجت و خود را به نفهمي زدن

 2. رفیق سینا Says:

  ما می اییم- ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

 3. babe Says:

  سلام آقاي كانديداي شكست خورده نكنه هنوز هم فكر ميكني بحقي تجربيات يك سال گذشته مزدوران خارجي خورتو هم ديديم كه هيچ غلطي نكردن بازم گنده شدي و از خودت بيانيه در ميكني
  نه بابا با راهپيمايي نكردن ارازلت حتما جان و ناموس و اموال مردم صحيح و سالم باقي خواهد ماند.
  اي آقا برو خونه خانمت كه آشپزي بلد نيست حداقل خودت آستين بالا بزن تا گشنه نموني آهان حواسم نبود جيب شما پراز اون 30 ميليلرد دلار بودجه مجلس آمريكا براي براندازي جمهوري اسلامي ايرانه خوب نوش جانت همرو پيتزا بخر.

 4. الغفغ Says:

  ظاهرا متوجه شدین که دیگه هیچ جایگاه مردمی ندارین
  اقایان منزوی شما که در چند ماه بعد از انتخابات کشور را رو به اشوب بردین و ناامنی را بر کشور حاکم کردین نباید در مورد حفظ جان مردم صحبت کنین شما اصلا معنی حفظ جان مردم رو نمی فمین
  شما که از دستیابی به قله های افتخار صحبت می کنین باید بدانین که ملت خدا رو شاکرن که انتخابات دهم مقدمه ای شد تا با خو و ماهیت پلید شما اشنا شوند و خوشحال باشیم که در تصیم خود در عدم رای دادن به شما درست عمل و صحیح عمل کردیم
  روز به روز دارین منزوی تر میشن و این بیانیه شما هم سندی بر این واقعیت است

 5. سوحتنی Says:

  بوی دماغ سوخته میاد
  بعضی ها چه انک شدند
  موسوی و کروبی باید برن مانتو بپوشن اینا رو چه به رهبر جنبش سبز بودن
  مرگ بر رفسنجانی نامرد
  مرگ بر خاتمی نامرد
  مرگ بر موسوی و کروبی سوسول ترسو
  رهبر جنبش سبز این ها نیستن که حالا لغو میکنن
  رهبر جنبش سبز این ملت بدبخته که توو بازی دست رشته 30 سال که نخودیه


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s